ÚvodTerapie s přístrojiTrvalá epilace → Studie rozdílu laserové depilace a IPL fotoepilace

Rozdíl mezi laserovou depilací a IPL fotoepilací - studie

Odstraňování chloupků laserem nebo intenzivním pulzním světlem (IPL) jsou metody trvalé depilace využívané v naprosté většině případů. Jaké jsou ale rozdíly v jejich efektivitě? Účinnost laserových a IPL zařízení srovnalo několik klinických studií.

Klinické studie ukázaly, že ačkoliv je trvalá depilace laserem velmi efektivní, jak se ostatně očekávalo, ošetření IPL je méně bolestivé s rovnocennými výsledky. Studii prováděly plastičtí chirurgové z New Yorku a New Jersey a New Yorská lékařská universita The Mount Sinai.

Ve své studii srovnávaly účinnost populární laserové depilace s IPL platformou. Deset osob s kožním typem I až III ve věku 18-55 let podstoupilo ošetření nechtěného ochlupení na zádech a stehně. Byly provedeny dvě opakování ošetření a byly použity dvě IPL zařízení s červeným a žlutým filtrem a dva lasery s vlnovými délkami 810 a 755 nm.

Vyhodnocení po dvou ošetřeních s odstupem 1,3 a 6 měsíců ukázalo podstatné snížení množství (o 50%) a rozsahu (o 55%) ochlupení. Mezi jednotlivými zařízeními nebyla nalezena žádná statisticky postřehnutelná odchylka.

Tato studie byla publikována v Journal of Cosmetics and Medicine Therapy.

Jiná studie (Lasers in Surgery and Medicine) rovněž shledala, že účinky diodového laseru a vystavení vlivu IPL jsou stejné.

Studie podrobně

Podrobně rozepsanou studii srovnání laserové a fotoepilace najdete zde - Klinické porovnání čtyř depilační laserů a intenzivních pulzních světel (IPL).

Kam dál?